Systémy “na klíč”

Údržba a rozvoj systémů je typickým příkladem vývoje na zakázku, který právě řadíme mezi “klenoty” Datalite

Vývoj softwaru pro oblast procesů Poskytování služeb a Poruchové služby s masivními rozhraními na okolní systémy

O klientovi

O2 je největším operátorem na českém trhu. Hlasové, internetové a datové služby oskytuje zákazníkům od domácností přes malé a střední firmy až po velké korporace. O2 vždy nabízí ty nejmodernější technologie. V současnosti buduje síť páté generace (5G), kterou jako první spustilo v reálním prostředí.

O2 je zároveň největším poskytovatelem internetu pro domácnosti a firmy, který nabízí na 99 % adres. Fixní připojení nejlépe funguje v kombinaci s modemem O2 Smart Box, který O2 vyvinulo ve vlastní režii.

Se svou službou O2 TV je největším provozovatelem internetového televizního vysílání v Česku. Pro své zákazníky O2 nakoupilo řadu exkluzivních sportovních práv a díky tomu nabízí nejatraktivnější sportovní obsah na českém trhu.

Zadání

Klient postupně řešil své potřeby jak v oblasti Provisioningu, tak i v oblasti Assurance. Po rozdělení společností O2 a Cetin, proběhl v O2 projekt SoC (Simple online Company), kde byly některé systémy zcela nahrazeny a některé systémy prošly výrazným techologickým upgrade.

 • Období realizace

  rok 2000 - současnost

 • Jméno klienta

  O2 Czech Republic a.s.

 • Služba
  SPM
  ZIS
  TTS
  EIP
  CMT

Průběh spolupráce

Vývoj na zakázku probíhá vždy podle potřeb klienta. Společnost Datalite preferuje dlouhodobou spolupráci a právě společnost O2 je toho zářným příkladem. Díky dlouhodobé spolupráci známe velmi dobře problematiku klienta a jsem nejen dodavatelem, ale i partnerem, který nejen plní přání Zákazníka, ale je schopen i pomoci s řešením jeho i globálních problémů. Na začátku definuje zákazník své potřeby, které pak často ve spolupráci s námi detailizuje. Následně vytvoříme detail design a po jeho prezentaci a následném schválení Zákazníkem se pustíme do vývoje. Po jeho ukončení provedeme systémové testy a pak poskytujeme podporu pro integrační a uživatelské testy v prostředí Zákazníka. Po akceptaci poskytujeme implementační a postimplementační support.

Workforce Management Software

„Se společností Datalite spolupracujeme přes 25 let. Za tu dobu se naše spolupráce postupně rozšířila tak, že pomocí SW Datalite je zajištěna vysoká míra automatizace v naší společnosti. SW dodávaným Datalite je řízena naprostá většina procesů poskytování služeb naší společnosti a procesy poruchové služby.

Dodávky Datalite splňují ty nejpřísnější kritéria co se kvality i bezpečnosti týče. Dodržují dohodnuté termíny dodávek a i přes přísně nastavená kritéria SLA v naší společnosti je excelentně plní.

Firma Datalite úspěšně procházela i interními audity, které u nich prováděla naše společnost. Dlouhodobě dokazují, že jsou jak lidsky tak i technologicky navýši.

Se společností Datalite by chtěl spolupracovat každý, ovšem ne každý má to štěstí.☺ ”

Ing. Zdeněk Boháč

Ředitel, BSS Development & Operations